K poskytování služeb a analýze návštěvnosti využíváme souborů cookie. Používáním tohoto webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací zde

Měření výkonnosti organizace - ATTIS.MBO

Modul ATTIS.MBO je specializovaný nástroj pro tvorbu a správu systému měření výkonnosti všech typů organizací veřejného i soukromého sektoru. ATTIS.MBO lze využít pro tvorbu systému měření dle osvědčených metod Management by Objectives nebo Balanced Scorecard. Lze v něm tvořit i jakékoli jiné struktury ukazatelů, které budou pravidelně vyhodnocovány dle vložených kritérií.

 

Tvorba ukazatelů

ATTIS.MBO si zachovává svou univerzálnost. Splňuje požadavky na tvorbu libovolného systému měřitelných ukazatelů výkonnosti v podstatě pro každého - soukromou firmu, veřejnou instituci, projekt, individuálního uživatele. Je zcela na uživateli, zda bude tvořit strategické mapy cílů nebo pouze vizualizovat systém ukazatelů výkonnosti.

Každý z definovaných ukazatelů se v modulu ATTIS.MBO přiřadí určitému pracovníkovi spolu se zodpovědností za jeho dosažení. Odpovědný pracovník by se měl podílet na tvorbě jeho metrik.

Ukazatele v modulu ATTIS.MBO využívají prvky vizuálního managementu, kdy jsou takzvaným semafor systémem barevně signalizovány hodnoty ukazatelů a cílů a pomocí barevných šipek indikovány vývojové trendy naměřených hodnot. Ukazatele nejsou striktně navázány na informační systém, a proto v něm lze definovat a manuálně reportovat i ukazatele, pro které nejsou k dispozici elektronická data.

 

 

 

 

 

 

 

 

Metoda Balanced Scorecard

V ATTIS.MBO je integrován systém čtyř základních perspektiv Balanced Scorecard, které lze využívat při tvorbě strategických map i při tvorbě reportů výkonnosti. Pro snadnější uživatelskou orientaci a přehlednou dekompozici strategických cílů a ukazatelů výkonnosti je možné si vytvořit libovolnou stromovou strukturu složek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ukázka sestavy reportingu metriky 

  

Hlavní výhody ATTIS.MBO:

  • implementuje různé metody měření výkonnosti jako je Balanced Scorecard
  • jednoduše vytváří přehledné sestavy a grafy
  • s využitím pravidelného reportingu vyhodnocuje dosahování stanovených cílů organizace